Επιτέλους νίκη με ευρύ σκορ και καλή εμφάνιση για την ομάδα μας.

Η νίκη επί της Δόξας με 4-0 είναι ένα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα.  Αυτό εννοείται.

Η ομάδα μας είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όπου κινδυνεύσαμε ελάχιστα έως καθόλου, αν και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και μέχρι το 65', η Δόξα ισορρόπησε το παιχνίδι και έγινε απειλητική, διεκδικώντας πράγματα.

Αυτό είναι μέρος του παιχνιδιού και επειδή δεν παίζουμε μόνοι μας, είναι και αναμενόμενο.  Από το 65' και μετά, σημείο που έγιναν και οι πρώτες αλλαγές από τον προπονητή μας κ. Μιλόγιεβιτς, οι ποδοσφαιριστές κυριάρχησαν και πάλι και ειδικά μετά το 2-0 όπου έφυγε και το άγχος, ήταν απλά θέμα χρόνου και ευστοχίας να πετύχουμε και άλλα γκολ, πράγμα που έγινε ακόμα δύο φορές.

Από τον χθεσινό αγώνα σημειώσαμε πολλά θετικά, όπως το πάθος, η συγκέντρωση των ποδοσφαιριστών στο γήπεδο, η θέληση για τη νίκη, ο τρόπος λειτουργίας των γραμμών και ειδικά τα γκολ.

Τα γκολ μάλιστα τα οποία προήλθαν ένα από τον Εκπολό και τα άλλα τρία από τον Μάρκες που είναι ο επιθετικός κορυφής και αυτό είναι πολύ σημαντικό, επειδή δεν θυμάμαι από πότε έχουμε να πάρουμε χατ τρικ από τον στράικερ μας.

Τώρα η ομάδα βρίσκεται στην κορυφή και έχει τις δυνατότητες να παραμείνει εκεί μέχρι το τέλος.

Η κορυφή δεν μας αγχώνει, δεν μας φοβίζει, δεν μας ζαλίζει.  Εκεί ανήκουμε και εκεί θα μείνουμε.