Στην πρώτη φετινή του επιτυχία έφθασε ο Dynatron Απόλλωνας, ο οποίος στο εκτός έδρας παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League, νίκησε στο παιχνίδι που έγινε στην αίθουσα του Γυμνασίου Παλλουριώτισσας με 87-57.

Κορυφαίοι για τη νικήτρια ομάδα, ήταν οι Άμπραμ (19 πόντοι, 4/7 τρίποντα, 12 ριμπάουντ) και Ντι Άντζελο (15 πόντοι, 3/7 δίποντα, 10 ριμπάουντ)

Ο Dynatron Απόλλωνας προηγήθηκε με 23-10 στην 1η περίοδο, καθώς μετά τα αρχικά χρονικά σημεία του αγώνα, κατάφερε να κτίσει μια διαφορά, που ανέβηκε στους 13 πόντους, όταν τελείωσε η 1η περίοδος. Οι μετέπειτα νικητές, άνοιξαν και άλλο τη διαφορά κατά τη 2η περίοδο, η οποία με το τέλος του ημιχρόνου, ανέβηκε στους 28 πόντους και με το σκορ να φθάνει στο 49-21.

Χωρίς κάποιαν αξιόλογη μεταβολή κατά τη διακύμανση του σκορ, πέρασε η 3η περίοδος, με τον Dynatron Απόλλωνα να κρατάει ένα σταθερό προβάδισμα και έτσι στο 30`, προηγήθηκε με 67-37.

Δεν άλλαξαν πολλά πράγματα κατά την τελευταία περίοδο του αγώνα, όπου η ομάδα της Λεμεσού κράτησε τη διαφορά σε ψηλά επίπεδα, για να πάρει τελικά τη νίκη με σκορ 87-67.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-23, 21-49, 37-67, 57-87.

Αχιλλέας (Κυριάκος Γιαγκουλής): Άντερσον 15 (1), Σίμονς 6, Χριστούδιας 6 (2), Γεωργακούδης 8 (2), Γκλάσπερ 13 (1), Χένρι 6, Χειμώνας 3 (1), Ανθυμιάδης, Τσοχαταρίδης.

Dynatron Απόλλων (Παναγιώτης Γιανναράς): Άμπραμ 19 (4), Ντι Άντζελο 15 (1), Σίμπσον 18 (2), Ηλιάδης 13 (3), Ζντράβιτς 7 (1), Οκερεαφόρ 5 (1), Κωνσταντίνου Λοϊζίδης, Παντούρης 10 (2).