LADIES

Στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ βρίσκεαι η παίχτρια της Apollon Ladies FC, Asa Emelie Helmvall, η οποία σκόραρε 5 τέρματα σε 3 αγώνες και είναι το "πρώτο βιολί" της επίθεσης της ομάδας μας.

Η 29χρονη σουηδή άσος φαίνεται να έχει προσαρμοστεί πολύ γρήγορα με τα Κυπριακά δεδομένα και να έχει αρχίσει να "πυροβολεί" όπως αναμενόταν βέβαια και να επιβεβαιώνει την επιλογή της διοίκησης για την απόκτησή της.

Η Helmvall προέρχεται από θητεία στην Sampdoria Ιταλίας και ήταν η χρυσή σκόρερ στην πρεμιέρα απέναντι στην Ομόνοια Λευκωσίας ενώ στη συνέχεια σημείωσε χατ-τρικ απέναντι στη Γεροσκήπου FC αφού στα 49 λεπτά που αγωνίστηκε κατάφερε να σημειώσει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το 5ο της τέρμα πέτυχε απέναντι στον Άρη Λεμεσού στη νίκη 5-2 επί της συμπολίτιδας ομάδας.