Πολύ δύσκολο πρόγραμμα θα έχει η ομάδα μας, ειδικά αν συνυπολογίσουμε και τους Ευρωπαικούς αγώνες.

Από την 1η Οκτωβρίου μέχρι την7η Νοεμβρίου η ομάδα μας θα δώσει συνολικά δέκα αγώνες. Έξι για το πρωτάθλημα και τέσσερα για την Ευρώπη.

Το πρόγραμμα του Απόλλωνα αναλυτικά:

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 01.10.2022                                                               
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC                
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                                           
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου                            
ΚΥΡΙΑΚΗ, 02.10.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΡΗΣ Λεμεσού          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΛ Λεμεσού                                           
ΔΕΥΤΕΡΑ, 03.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας       

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 07.10.2022                                                          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 08.10.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – E.N. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                                 
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς                                      
ΚΥΡΙΑΚΗ, 09.10.2022
18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας     
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας    
ΔΕΥΤΕΡΑ, 10.10.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                                     

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 14.10.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΠΑΦΟΣ FC                                                 
ΣΑΒΒΑΤΟ, 15.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου    
ΚΥΡΙΑΚΗ, 16.10.2022
18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                  
ΔΕΥΤΕΡΑ, 17.10.2022
19:00 AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                      
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας                                            
19:00 OMONOIA Λευκωσίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 21.10.2022                                                                         
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς               
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                          
ΣΑΒΒΑΤΟ, 22.10.2022
18:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                                          
20:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΚ Λάρνακας                                          
ΚΥΡΙΑΚΗ, 23.10.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας    
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                                        
ΔΕΥΤΕΡΑ, 24.10.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου        

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 28.10.2022                                                          
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΛ Λεμεσού                           
ΣΑΒΒΑΤΟ,  29.10.2022
17:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΠΑΦΟΣ FC              
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας                                                  
ΚΥΡΙΑΚΗ, 30.10.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών                            
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                
ΔΕΥΤΕΡΑ, 31.10.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                      
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                         

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 04.11.2022                                                                         
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                  
ΣΑΒΒΑΤΟ, 05.11.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου  
ΚΥΡΙΑΚΗ, 06.11.2022
17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC                                                          
ΔΕΥΤΕΡΑ, 07.11.2022
18:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                   
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΚ Λάρνακας                                         
20:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ,  10.11.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ANOΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου                    
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 11.11.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                                           
ΣΑΒΒΑΤΟ, 12.11.2022
17:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών   
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας                                                             
ΚΥΡΙΑΚΗ, 13.11.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού                                    
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                   

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 25.11.2022             
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC                                         
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  
ΣΑΒΒΑΤΟ, 26.11.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς     
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                                       
ΚΥΡΙΑΚΗ, 27.11.2022
17:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                                      
ΔΕΥΤΕΡΑ, 28.11.2022
19:00 OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,  02.12.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας    
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΚ Λάρνακας                                         
ΣΑΒΒΑΤΟ, 03.12.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας      
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας       
ΚΥΡΙΑΚΗ, 04.12.2022
17:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΡΗΣ Λεμεσού             
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΕΛ Λεμεσού                          
ΔΕΥΤΕΡΑ, 05.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών             

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 09.12.2022                                                                                        
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας    
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς- ΑΕΚ Λάρνακας                                                                                                                                                     
ΣΑΒΒΑΤΟ, 10.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού              
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας         
ΚΥΡΙΑΚΗ, 11.12.2022
17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας                           
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                                 
ΔΕΥΤΕΡΑ, 12.12.2022
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών        

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ, 15.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΛ Λεμεσού                           
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς  
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 16.12.2022
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                                   
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΡΗΣ Λεμεσού                            
ΣΑΒΒΑΤΟ, 17.12.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου      
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας –ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΔΕΥΤΕΡΑ, 19.12.2022                                                 
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΠΑΦΟΣ FC                    

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ, 21.12.2022                                                                
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΕΚ Λάρνακας
ΠΕΜΠΤΗ, 22.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                        
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                                         
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 23.12.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας                
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 24.12.2022
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας                                 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ, 02.01.2023
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας           
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
ΤΡΙΤΗ, 03.01.2023          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας      
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΕΛ Λεμεσού              
ΤΕΤΑΡΤΗ, 04.01.2023
19:00 AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                            
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΦΟΣ FC                                         
ΠΕΜΠΤΗ, 05.01.2023
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΡΗΣ Λεμεσού            

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Pos Team Pl SD Pts
1. ΠΑΦΟΣ FC 4 +9 10
2. ΑΠΟΛΛΩΝ 4 +3 10
3. ΑΡΗΣ 4 +6 9
4. ΑΠΟΕΛ 4 +3 7
5. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 4 +1 7
6. ΔΟΞΑ 4 +1 7
7. ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 4 +1 7
8. ΟΜΟΝΟΙΑ 4 +3 6
9. ΑΕΚ 4 -1 4
10. ΑΚΡΙΤΑΣ 4 -4 4
11. ΕΝΠ 4 -5 3
12. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4 -6 3
13. ΑΕΛ 4 -3 1
14. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4 -8 1

ECL GROUP E

Pos Team Pl SD Pts
1. AZ ALKMAAR 2 +4 6
2. DNIPRO 2 +1 3
3. ΑΠΟΛΛΩΝ 2 -2 1
4. VADUZ 2 -3 1
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction